Časté otázky - Servis projektorů

SERVIS

Servis projektorů

Když se projektor rozbije nebo přestane fungovat...

Velké procento závad projektorů způsobuje právě vadná lampa, pokud jste si jisti že Váš projektor má funkční lampu a přesto nefunguje, popřípadě jste projektor omylem poškodili, jsme schopni na většinu k nám běžně dodávaných projektorů zajistit servis, popřípadě dodání náhradních dílů. Není problém opravit jakýkoli projektor ale rychlost a cena opravy závisí hlavně na dostupnosti náhradních dílů.

Máte s projektorem problém? Napište nám typ projektoru a jak se závada projevuje, v některých případech jsme schopni zhruba určit typ závady a přibližnou cenu opravy.


Trápí Vás neaktivní body v obraze, Vidíte "hvězdnou oblohu" na místo správného signálu? Pomůžeme Vám! Nově provádíme výměny DMD chipů u DLP projektorů a za rozumnou cenu! Vyžádejte si kalkulaci na tel.: 777 764 683, 241 403 480 nebo info@visualway.cz

 

 Neaktivní body na DLP čipu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Čištění projektorů

Proč čistit projektory?

Projektory potřebují pro svojí správnou funkci dobré chlazení, které dostatečně ochladí a ochrání před poškozením velkým teplem lampu, optiku a zdroj.

Zpravidla jsou projektory chlazeny vzduchem a právě tady je ten háček a důvod proč projektory čistit. Přes projektor kvůli chlazení proteče obrovské množství vzduchu, který sebou nese nečistoty ve formě prachu, kouře a jiných částic které se mohou i přes ochranu filtry dostat dovnitř projektoru a usadit se.

Běžný uživatel vnitřní znečištění projektoru pozná snadno podle zhoršujícího se obrazu, který může žloutnout, ztrácet kontrast a mohou se na něm vytvářet fleky nebo mapy způsobené usazením velkého množství prachu. Takový obraz vypadá v extrémních případech třeba takto:

Další příznaky přílišného znečištění projektoru mohou být: samovolné vypínání projektoru kvůli zvyšující se teplotě vlivem nedostatečného chlazení a rozsvícení kontrolky „WARNING“.

Jak často čistit?

Obecně platí, že by měl projektor být vyčištěn dvakrát za životnost lampy 2500–3500 hodin, ale samozřejmě záleží hlavně na prostředí ve kterém projektor pracuje. Pokud projektor běží každý den v rušném restauračním zařízení , kde bývá zpravidla ohrožován prachem ale hlavně cigaretovým kouřem, je NUTNÉ častější čištění aby se zabránilo vadám obrazu a případným jiným poškozením spojeným s přehříváním projektoru. V případech kdy selže teplotní ochrana hrozí „pouze“ prasknutí lampy nebo v extrémních případech vznícení usazenin a prachu uvnitř projektoru a nic ho už nezachrání. Pokud je projektor umístěn doma a jsou pravidelně čištěny prachové filtry, není problém aby vydržel bez nutnosti čištění do další výměny lampy.

Ceník

Čištění projektoru dle stavu a znečištění cena od 900,– Kč do 2000,- Kč
(průměrná cena nepřevyšuje 1560,– Kč)

součástí čištění je:

  • prachové čištění vnitřních částí projektoru
  • chemické čištění optického kanálu projektoru
  • případná výměna lamp
  • test přirozeného zobrazení a barevného podání

chemické čištění objektivu není standardní součástí čištění, cena se stanovuje dle typu objektivu

Doplňkové služby k čištění projektorů

doprava lampy, balné, dobírka 210,– Kč
(v případě platby bankou je doprava pouze 180,– Kč)

vyzvednutí projektoru u zákazníka (do 5 kg) 290,– Kč
v Praze do 1 pracovního dne
po celé ČR do 2 pracovních dní

dodání projektoru zákazníkovi (do 5kg) 220,– Kč
v Praze do 1 pracovního dne po ukončení opravy
po celé ČR do 2 pracovních dní po ukončení opravy

expresní doprava v den objednání (Praha) 490,– Kč 
výjezd technika včetně 1. hodiny servisu (Praha) 790,– Kč 
demontáž, montáž projektoru z fixního umístění a opětovného nastavení obrazu (do 1hod.) 390,–

Ceny jsou uvedeny bez DPH

Objednat ČIŠTĚNÍ nebo SERVIS projektoru