Čištění projektorů

Proč čistit projektory?

Projektory potřebují pro svojí správnou funkci dobré chlazení, které dostatečně ochladí a ochrání před poškozením velkým teplem lampu, optiku a zdroj.

Zpravidla jsou projektory chlazeny vzduchem a právě tady je ten háček a důvod proč projektory čistit. Přes projektor kvůli chlazení proteče obrovské množství vzduchu, který sebou nese nečistoty ve formě prachu, kouře a jiných částic které se mohou i přes ochranu filtry dostat dovnitř projektoru a usadit se.

Běžný uživatel vnitřní znečištění projektoru pozná snadno podle zhoršujícího se obrazu, který může žloutnout, ztrácet kontrast a mohou se na něm vytvářet fleky nebo mapy způsobené usazením velkého množství prachu. Takový obraz vypadá v extrémních případech třeba takto:

cisteni

Další příznaky přílišného znečištění projektoru mohou být: samovolné vypínání projektoru kvůli zvyšující se teplotě vlivem nedostatečného chlazení a rozsvícení kontrolky „WARNING“.

Jak často čistit?

Obecně platí, že by měl projektor být vyčištěn dvakrát za životnost lampy 2500–3500 hodin, ale samozřejmě záleží hlavně na prostředí ve kterém projektor pracuje. Pokud projektor běží každý den v rušném restauračním zařízení, kde bývá zpravidla ohrožován prachem, je NUTNÉ častější čištění aby se zabránilo vadám obrazu a případným jiným poškozením spojeným s přehříváním projektoru. V případech kdy selže teplotní ochrana hrozí „pouze“ prasknutí lampy nebo v extrémních případech vznícení usazenin a prachu uvnitř projektoru a nic ho už nezachrání. Pokud je projektor umístěn doma a jsou pravidelně čištěny prachové filtry, není problém aby vydržel bez nutnosti čištění do další výměny lampy.

projektory_004

Ceník
Čištění projektoru dle stavu a znečištění
(průměrná cena nepřevyšuje 1560,– Kč)
 
od 900,– Kč
do 2000,- Kč
součástí čištění je:
-prachové čištění vnitřních částí projektoru chemické čištění optického kanálu projektoru případná výměna lamp test přirozeného zobrazení a barevného podání
 
Chemické čištění objektivu není standardní součástí čištění, cena se stanovuje dle typu objektivu

 

Doplňkové služby k lampám
Doprava lampy, balné, dobírka
210,- Kč
(v případě platby bankou je doprava pouze
180,- Kč
Vyzvednutí projektoru u zákazníka (do 5 kg)
v Praze do 1 pracovního dne
po celé ČR do 2 pracovních dní
290,- Kč
Dodání projektoru zákazníkovi (do 5kg)
v Praze do 1 pracovního dne
po celé ČR do 2 pracovních dní
220,- Kč
Expresní doprava v den objednání (Praha)
490,- Kč
Výjezd technika včetně 1. hodiny servisu (Praha)
790,- Kč
demontáž, montáž projektoru z fixního umístění
a opětovného nastavení obrazu (do 1hod.)
390,- Kč


Ceny jsou uvedeny bez DPH

Vyžádejte si kalkulaci na tel.: 777 764 683, 241 403 480 nebo info@visualway.cz. Přejeme Vám příjemný den a těšíme se na budoucí spolupráci.

tým VISUALWAY

visualway