Užitečné informace

Čištění projektorů

Proč čistit projektory?

Projektory potřebují pro svojí správnou funkci dobré chlazení, které dostatečně ochladí a ochrání před poškozením velkým teplem lampu, optiku a zdroj.

Zpravidla jsou projektory chlazeny vzduchem a právě tady je ten háček a důvod proč projektory čistit. Přes projektor kvůli chlazení proteče obrovské množství vzduchu, který sebou nese nečistoty ve formě prachu, kouře a jiných částic které se mohou i přes ochranu filtry dostat dovnitř projektoru a usadit se.

Běžný uživatel vnitřní znečištění projektoru pozná snadno podle zhoršujícího se obrazu, který může žloutnout, ztrácet kontrast a mohou se na něm vytvářet fleky nebo mapy způsobené usazením velkého množství prachu. Takový obraz vypadá v extrémních případech třeba takto:

cisteni

Další příznaky přílišného znečištění projektoru mohou být: samovolné vypínání projektoru kvůli zvyšující se teplotě vlivem nedostatečného chlazení a rozsvícení kontrolky „WARNING“.

Jak často čistit?

Obecně platí, že by měl projektor být vyčištěn dvakrát za životnost lampy 2500–3500 hodin, ale samozřejmě záleží hlavně na prostředí ve kterém projektor pracuje. Pokud projektor běží každý den v rušném restauračním zařízení, kde bývá zpravidla ohrožován prachem, je NUTNÉ častější čištění aby se zabránilo vadám obrazu a případným jiným poškozením spojeným s přehříváním projektoru. V případech kdy selže teplotní ochrana hrozí „pouze“ prasknutí lampy nebo v extrémních případech vznícení usazenin a prachu uvnitř projektoru a nic ho už nezachrání. Pokud je projektor umístěn doma a jsou pravidelně čištěny prachové filtry, není problém aby vydržel bez nutnosti čištění do další výměny lampy.

projektory_004

Ceník
Čištění projektoru dle stavu a znečištění
(průměrná cena nepřevyšuje 1560,– Kč)
 
od 900,– Kč
do 2000,- Kč
součástí čištění je:
-prachové čištění vnitřních částí projektoru chemické čištění optického kanálu projektoru případná výměna lamp test přirozeného zobrazení a barevného podání
 
Chemické čištění objektivu není standardní součástí čištění, cena se stanovuje dle typu objektivu

 

Doplňkové služby k lampám
Doprava lampy, balné, dobírka
210,- Kč
(v případě platby bankou je doprava pouze
180,- Kč
Vyzvednutí projektoru u zákazníka (do 5 kg)
v Praze do 1 pracovního dne
po celé ČR do 2 pracovních dní
290,- Kč
Dodání projektoru zákazníkovi (do 5kg)
v Praze do 1 pracovního dne
po celé ČR do 2 pracovních dní
220,- Kč
Expresní doprava v den objednání (Praha)
490,- Kč
Výjezd technika včetně 1. hodiny servisu (Praha)
790,- Kč
demontáž, montáž projektoru z fixního umístění
a opětovného nastavení obrazu (do 1hod.)
390,- Kč


Ceny jsou uvedeny bez DPH

Vyžádejte si kalkulaci na tel.: 777 764 683, 241 403 480 nebo info@visualway.cz. Přejeme Vám příjemný den a těšíme se na budoucí spolupráci.

tým VISUALWAY

visualway

 

Servis projektorů

Máte s projektorem problém? Nabízíme pečlivý a profesionální servis.

IMAG2155

Velké procento závad způsobuje vadná lampa, pokud jste si jisti, že Vás projektor má funkční lampu a přesto nefunguje, popřípadě jste projektor omylem poškodili, jsme schopni na většinu běžně dodávaných projektorů zajistit servis, popřípadě dodání náhradních dílů. Rychlost opravy závisí hlavně na dostupnosti náhradních dílů.

 projektory_005

 Trápí Vás neaktivní body v obraze, vidíte "hvězdnou oblohu" na místo správného signálu? Pomůžeme Vám! Nově provádíme výměny DMD chipů u DLP projektorů a za rozumnou cenu! Není problém opravit jakýkoliv projektor. 

Napište nám typ projektoru a jak se závada projevuje, v některých případech jsme schopni zhruba určit typ závady a přibližnou cenu opravy. Vyžádejte si kalkulaci na tel.: 777 764 683, 241 403 480 nebo info@visualway.cz. Přejeme Vám příjemný den a těšíme se na budoucí spolupráci.

tým VISUALWAY

visualway

 

 

Kamenná prodejna

VISUALWAY Promotion s.r.o.

Osobní vyzvednutí / Korespondence / Prodej / Reklamace / Servis

5.května 72, 14000, Praha 4, Česká republika

Telefon: obchodní odd.: +420 777 337799, technické odd.: +420 777 764 684
Web: www.visualway.cz

IČ: 04660951
DIČ: CZ04660951

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku u Městského soudu v Praze v oddílu C, vložce číslo 187519.

Banka: Raiffeissen bank
Číslo účtu: 9058288001 / 5500

O nás

Vážení obchodní přátelé,
předem děkujeme za zájem o audio-vizuální, videokonferenční  a prezentační techniku dodávanou naší společností VISUALWAY Promotion s.r.o.

Již od roku 1998 tým našich odborníků poskytuje úspěšná řešení instalací projekční a vizuální techniky, audio aparatur, řídících systémů a další AV techniky. Samozřejmostí je pečlivý servis, rychlé dodání a na prvním místě spokojenost našich klientů, ke kterým patří například společnosti ČEZ, IBM, ING Bank, Comerzbank, Akademie ČSAV, ICZ, Makro, Tchibo, Bobcat, Michelin ČR a další.

Pořízení techniky 

Poradenství, prodej a instalace na klíč jsou základní kroky k realizaci úspěšných řešení meetingových místností, interaktivních učeben, konferenčních sálů, videokonferencí a video projekcí. Pro fanoušky domácí zábavy přinášíme komplety REAL HOME CINEMA  – skutečného domácího kina.  

Jako oficiální distributor a partner EPSON, SONY, Panasonic, Optoma, Vivitek, Logitech, , Mighty Brighty, MW, Da-Lite, Onkyo,  a dalších jsme Vám připraveni poskytnout veškeré služby spojené s prodejem, instalací nebo pronájmem projekční a prezentační techniky na špičkové technické úrovni, s pečlivým servisem a s garancí nejlepší ceny.

Samozřejmostí našeho systému prodeje je bezplatné odzkoušení více druhu projektorů a video systémů ve Vašich podmínkách, možnost otestování Vašich aplikací, zdarma doprava a instalace. Také jsme připraveni nabídnout Vám zajímavé formy financování jako např. leasing, splátkový prodej apod.

Půjčovna 

Zajišťujete prezentaci firmy na veletrhu, konferenci nebo krátkodobý seminář, školení pro zaměstnance nebo si chcete vychutnat fotbalový zápas s přáteli? Máme pro Vás připraveno řešení i v případě, že se Vám nevyplatí investice do nákupu projekční techniky.

V naší půjčovně  naleznete široký výběr techniky od 20 typu video-data projektorů, videokonferenčních setů, mnoha modelů projekčních ploch, PC techniky, audio-video techniky až po plazmové displaye či ozvučovací aparatury. Díky tomuto technickému zázemí, které pravidelně obměňujeme novou špičkovou technikou, Vám prezentaci dokážeme "ušít na míru" přímo dle Vašich specifických potřeb. V ceně pronájmu je již zahrnuta základní instalace a odzkoušení, při náročnějších akcích jsme připraveni poskytnout technický personál pro obsluhu zařízení či zajistit hostesky. Na veškeré naše služby jsme schopni nabídnout velmi příznivé ceny při zachování jejich vynikající kvality.

Naši klienti jsou neustále ve středu našeho zájmu a jsme jim vždy připraveni navrhnout úspěšné řešení. HOT-line asistence - 24 hodin denně, 7 dní v týdnu Vám poskytneme radu nebo pomoc na čísle +420 241 403 480 Děkujeme za Váš čas, který věnujete našim materiálům při výběru techniky. Přejeme Vám příjemný den a těšíme se na budoucí spolupráci.

tým  VISUALWAY.cz

visualway